...
banner

Google Update: Algorytm Pingwin 4.0 wdrożony przez Google!

Google Update: Algorytm Pingwin 4.0 wdrożony przez Google!

Google aktualizuje algorytm wyszukiwarki. Ta wiadomość błyskawicznie rozeszła się po całym Internecie. Zainteresowani śledzą nowe zmiany i zastanawiają się, jak to przełoży się na rzeczywistość.

Google Update: Zmiany, zmiany, zmiany…

Google wprowadziło nową aktualizację algorytmu Penguin. Jego głównym zadaniem jest walka z niepożądanymi i zabronionymi sposobami oraz technikami pozycjonowania stron w wyszukiwarce. Główną zmianą w tej kwestii będzie jeszcze bardziej dokładna analiza jakości odnośników oraz działanie w czasie rzeczywistym. Dzięki takim krokom we wszelkich wynikach wyszukiwania będziemy mogli oczekiwać o wiele bardziej szybszych i dynamicznych zmian pozycji witryn na słowa kluczowe.

Wszystkie zmiany po aktualizacji algorytmu Penguin będą dotyczyć działania i funkcjonowania wyszukiwarki Google. Warto pamiętać o tym, że Penguin powstał głownie dlatego, aby eliminować z wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania wszystkie te strony, które stosują niedozwolone i spamerskie techniki SEO.

Algorytm Pingwin 4.0 – Jak działa i jakie przynosi zmiany?

Dzięki nowemu algorytmowi Google Penguin będzie działał w czasie rzeczywistym. Będzie się to przyczyniać na pewno do tego, iż wszyscy administratorzy, którzy powszechnie stosują niedozwolone przez Google pozycjonowanie, kiedy wykryje ich algorytm, bardzo szybko doświadczą znacznej utraty wysokiej pozycji danej witryny w wyszukiwarce.

Całe działanie Penguina w czasie rzeczywistym ma za zadanie zapewnić znaczne korzyści dla właścicieli różnych stron internetowych, gdyż o wiele szybciej będą widzieli oni skutki wszelkich zmian dążących do poprawienia pozycji danej witryny w wynikach wyszukiwania. Ta cała aktualizacja tego algorytmu ma też za zadanie znacznie usprawnić działanie całego mechanizmu. Będzie on o wiele bardziej dokładnie, niż to było do tej pory, przeanalizowywać całą zawartość różnych witryn i dzięki temu będą dokonywane szczegółowe oceny poszczególnych elementów.

Analitycy i informatycy chwalą zapowiedziane przez Google zmiany, głównie dlatego, że ta najnowsza aktualizacja Penguina zdecydowanie pozytywnie wpłynie na to, co użytkownicy sieci będą mogli zobaczyć w wynikach wyszukiwania. Również są duże szanse i nowe perspektywy na to, że znacznie zmieni się polityka stosowana przez najróżniejszych administratorów stron internetowych. Znacznie zwiększą się możliwości przyspieszonego przywracania widoczności stron internetowych w rankingu. O wiele większe znaczenie będzie miała także analiza odnośników, które prowadzą do poszukiwanej witryny. Da to możliwość przetestowania i zbadania wartości tych odnośników oraz ich jakości.

Nowy algorytm Google i jakość serwisów internetowych

Nowy algorytm Google daje użytkownikom wyszukiwarki Google znaczną poprawę jakości wyników wyszukiwania. Cała ta nowa aktualizacja jest zdecydowanie wymierzona w strony, które wykorzystują linki o niezbyt dobrej jakości, po to, aby manipulować wynikami wyszukiwania. Wszystkie strony, które będą pozycjonowane z wykorzystywaniem najróżniejszych technik, szczególnie tych mało etycznych, będą znacznie obniżane i zaczną znikać z dotychczasowych pozycji. Po wprowadzeniu nowej aktualizacji jest duża szansa na to, że bardziej od tej pory będzie się stawiało na jakość, co przyniesie wszystkim niewątpliwą korzyść. SEO na pewno staje się specjalizacją, która wymaga coraz większej precyzji, uważności i dokładności, zaś unowocześniony algorytm będzie się skupiał jeszcze bardziej tylko na właściwych podstronach konkretnej witryny.

Oceń post